Logo Miasteczka Western - Jack's City
Miasto Wroclaw   Partynice  
Świstak - produkcja i wynajem kolejek turystycznych
Kowboje z miasteczka western city - jack's city


Sprawozdanie z udziału zawodników Jack's City Western Team Wrocław, w X Międzynarodowych mistrzostwach polski w konkurencjach z bydłem
W zawodach wystartowało 40 zawodników na 37 koniach. Rozegrano 21 konkursów w kategorii dzieci, junior i senior, w tym 18 zaliczanych do kwalifikacji do Mistrzostw Polski w Jeździe Western. Zanotowano ponad 130 startów w tych konkurencjach. Dwudniowe zawody odwiedziło blisko 3000 widzów. Atrakcją było Wieczorne Western Show prezentujące różne oblicza jazdy western. Podczas zawodów odbyły się także pokazy tańca country & western prezentowane przez grupy z Rancho Panderoza z Dusznik Zdr.i Jack's City Western Team z Wrocławia.

Mistrzostwa zorganizowane zostały przez Polską Ligę Western i Rodeo w Western City w Ścięgnach pod Karpaczem w dniach 7-9 sierpnia 2009 roku. W zawodach uczestniczyli jeźdźcy z Polski, Czech, Austrii i Słowacji. Wystartowało ponad 80 par w 26 konkursach, w tym 5 o randze Mistrzostw Polski. Sześć konkursów wygrali zawodnicy z Wrocławia (1 mistrzowski i 5 kwalifikacyjnych), a pięciokrotnie zajmowali drugie miejsca. Klub reprezentowało 10 zawodników. Przez trzy dni zawody obejrzało kilkanaście tysięcy widzów! Najmocniej obsadzone były konkurencje z bydłem, które rozstrzygały o tytułach mistrzów Polski. Konkurencje techniczne miały również swoją rangę, były bowiem kwalifikacjami do Mistrzostw Polskiej Ligi Western i Rodeo, które odbędą się na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice od 2 do 4 października. Na podkreślenie zasługuje oprawa medialna zawodów. Relacje z mistrzostw wyemitowały telewizje - od regionalnej Telewizji Dolnośląskiej TeDe (która zaakcentowała sukces jeźdźców wrocławskich) po ogólnopolskie Polsat, Polsat Sport, Polsat News, TVP Wrocław, TVN 24, Radio Wrocław, nie mówiąc o wielu artykułach w prasie. W większości relacji pokazywano zawodników wrocławskich zarówno podczas przejazdów jak i wywiadów.

Po dwóch latach na pierwsze miejsce w calf ropingu - łapaniu cielaka na lasso powrócił Jacek Grobelny na Broku z Jack's City Western Team Wrocław zdobywając tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski. W sumie to jego trzeci tytuł mistrzowski w tej konkurencji (poprzednie w latach 2005 i 2006). Drugiego i trzeciego miejsca nie przyznano, gdyż tylko zwycięzca zarzucił cielakowi lasso na szyję.

Konkursy kwalifikacyjne dostarczyły także wielu emocji i przede wszystkim pokazały wysoki poziom juniorów wrocławskich. Takie nazwiska jak Grobelna, Kasprowicz, Kolasińska, Turkowski za parę lat na pewno będą pojawiać się na czołowych miejscach klasyfikacji seniorskich.

Spośród wymienionych trzy zwycięstwa i dwa drugie miejsca zanotował na swoim koncie Tomasz Turkowski (Jack's City Western Team Wrocław) wygrywając reining junior i reining open. Sukces w reining open jest szczególnie spektakularny, gdyż zawodnik rywalizował tutaj z czołowymi jeźdźcami zawodowymi z klasy senior (15 startujących). Start Tomka był o tyle udany, iż jadąc na dwóch koniach wygrywał konkursy podwójnie. Jego zwycięstwem zakończyła się także konkurencja western pleasure junior.

Spektakularne zwycięstwo w trail junior odniosła Maja Grobelna, która pokonała aktualną Mistrzynię Polski i tym samym plasuje się na pierwszym miejscu list klasyfikacyjnych w trailu junior w Polsce.

W western pleasure open bezdyskusyjne pierwsze miejsce zajęła Beata Baca. Duży sukces odniósł Marek Sobkowiak, który zajął drugie miejsce w trail senior amator. Drugie miejsce w trail open zajął także Jacek Grobelny.

Oprócz tego dobrze zaprezentowali się i inni reprezentanci Wrocławia na zawodach. Czwarte miejsce w barrel racing junior zajęła Barbara Kasprowicz, której do trzeciego miejsca zabrakło 5 setnych sekundy! Drużyna Zbigniew Pośpiech, Zbigniew Golonka i Jacek Grobelny zajęła w silnej trzynastozespołowej konkurencji piąte miejsce w team penningu. Należy podkreślić, iż dla obydwu Zbyszków był to pierwszy start w takim konkursie, więc ich wspólny wynik uznać należy za bardzo dobry.

I miejsca:
Beata Baca, koń Char Lees Zippo Dream - Western pleasure senior
Maja Grobelna, koń Brok - Trail
Tomasz Turkowski, koń Jacks Smart Command - Reining junior
Tomasz Turkowski, koń Jacks Smart Command - Reining senior open
Tomasz Turkowski, koń Char Lees Zippo Dream - Western pleasure junior
Jacek Grobelny, koń Brok - Calf roping (konkurs o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski)

II miejsca:
Tomasz Turkowski, koń Vudu Dun It - Reining junior,
Tomasz Turkowski, koń Vudu Dun It - Reining senior open
Marek Sobkowiak, koń Burza - Trail senior amator
Jacek Grobelny, koń Brok - Trail senior open

IV miejsce:
Barbara Kasprowicz, koń Smile Man Go - Barrel racing junior

V miejsca:
Zbigniew Pośpiech, koń Rita - Team penning
Jacek Grobelny, koń Brok - Team penning
Zbigniew Pośpiech, koń Rita - Trail senior amator

VI miejsce:
Maja Grobelna, koń Brok - Western horsemanship junior

VII miejsca::
Barbara Kasprowicz, koń Gracja - Trail junior
Pola Kolasińska, koń Lotos - Western horsemanship junior
Kamila Muszyńska, koń Duszek - Pole bending senior

VIII miejsca:
Pola Kolasińska, koń Lotos - Trail junior
Zbigniew Pośpiech, koń Rita - Calf roping

XI miejsce:
Barbara Kasprowicz, koń Gracja - Western horsemaship junior
Kamila Muszyńska, koń Duszek - Bartel racing senior

Ze sportowym pozdrowieniem
Jacek Grobelny
Copyrights © Jack's City 2006-2018